PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr_Odya    wtorek, 25 kwietnia 2017 09:13

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że wprowadza oznakowanie pionowe zakazujące wjazdu pojazdom ciężarowych na ulicach: Otomińska (od ul. Goplańskiej do granic miasta) oraz Goplańska (od ul. Otomińskiej do ul. Gostyńskiej).

Powyższe ma na celu przeciwdziałanie dewastacji dróg związanych z wykorzystaniem pojazdów ciężarowych obsługujących place budów, transport mas ziemnych, materiałów budowlanych itp.

Niepożądane zjawiska, które były przyczyną wprowadzenia powyższego oznakowania zostały zaobserwowane przez GZDiZ oraz Straż Miejską w Gdańsku, a dotyczyły w głównej mierze znacznego zanieczyszczenia dróg oraz, w mniejszym stopniu, dewastacji elementów zagospodarowania pasa drogowego.

Informujemy jednocześnie, że dla podmiotów, które muszą uzyskać dojazd do miejsc położonych w strefie, w której obowiązuje powyższe oznakowanie, wciąż będzie to możliwe, lecz po uzyskaniu stosownego zezwolenia od GZDiZ, które określi warunki korzystania z dróg (w tym także ilość pojazdów, które dany podmiot będzie mógł wykorzystać w tej zamkniętej strefie na wnioskowany przez siebie cel).

Zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych

 
Jesteś tutaj