PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 08 grudnia 2012 15:02

W gdańskiej dzielnicy Kokoszki, przy ul. Azaliowej i Kalinowej powstanie nowa szkoła podstawowa. Od zwykłej szkoły będzie różnić się tym, że z zewnątrz będzie przypominać biurowiec. Natomiast w środku, w tzw. strefie relaksu zostanie otwarte SPA. Identyczną placówkę Gdańsk wraz z gminą Pruszcz Gdański i Kolbud planuje zbudować w Kowalach.

Za dwa lata Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Człuchowskiej na gdańskim Ujeścisku straci miano najnowocześniejszej szkoły w Trójmieście, bo właśnie rośnie jej poważna konkurencja - szkoła podstawowa na Kokoszkach przy ul. Azaliowej i Kalinowej w Gdańsku, która ma powstać do 2014 r.

Czym będzie się wyróżniać wśród innych placówek? Przede wszystkim wyglądem. Zaprezentowany publicznie w środę projekt szkoły przypomina bardziej biurowiec niż placówkę dydaktyczną. Najciekawsze jednak jest to, co będzie się kryło za jej murami. Placówka bowiem, poza tradycyjnym podziałem na klasy, będzie kryła w sobie "strefę relaksu". Do nich zaliczać się będzie m.in. basen o wymiarach 12,5 na 25 m podzielony na cztery tory pływackie (ma być docelowo dostępny dla mieszkańców), z wydzieloną w nim częścią rekreacyjną, w której uczniowie będą mogli korzystać m.in. z opcji wodnego masażu karku, masażu ściennego, gejzeru czy ławeczki podwodnej. Ma być także brodzik dla osób niepływających, również z opcją masażu karku i wanną z hydromasażem. Zmęczony pływaniem i zrelaksowany masażami uczeń będzie mógł wygrzać się w szkolnej saunie.

Zobacz więcej na temat budowy szkoły przy ul. Azaliowej.

Szkoła w Kokoszkach ma pomieścić łącznie do 625 uczniów, którzy będą uczyć się w jednej z 24 klas (przewidziano w tym dwie sale lekcyjne dla "zerówek", 11 dla klas 1-3 i 11 klas dla starszych dzieci), każda będzie przystosowana do pomieszczenia 30 uczniów i wyposażona m.in. w interaktywne tablice, projektory czy komputery. Do tego w auli o pow. 370 m kw. na 300 osób, wyposażonej w sprzęt audiowizualny, uczniowie będą mogli m.in. wystawiać szkolne przedstawienia czy grać koncerty.

Oprócz tego w szkole znajdzie się stołówka z 136 miejscami oraz z zapleczem kuchennym (w szkole będzie funkcjonować katering), w której planuje się wydawanie do 500 posiłków dziennie.

Budowa tej placówki wymusi przebudowę ul. Azaliowej i budowę chodnika na ul. Kalinowej. Ile będzie kosztować cała inwestycja? Tego na razie nie wiadomo. Władze Gdańska zapewniają jednak, że pieniądze na tę inwestycję są zabezpieczone w budżecie, a w połowie grudnia ma być rozstrzygnięty przetarg na budowę.

Gdańska szkoła w Kokoszkach będzie placówką publiczną.

Źródło: www.trojmiasto.pl

 

Migawki

Przetargi 18 września 2014

Prezydent Miasta Gdańskauprzejmie zaprasza do uczestnictwa w nieograniczonych przetargach ustnych – organizowanych w dniu 18 września 2014 r. na zbycie niżej wymienionych nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasta Gdańska.

Przetargi 18 września 2014

Zdjęcia losowe

DSC05974.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Jesteś tutaj